Správa rezerv vypsala tendr na masové konzervy

Státní správa hmotných rezerv (SSHR) znovu vypsala tendr na dodání 180 tun masových konzerv. Cena by neměla překročit 20,66 milionu korun. Letos správa již jednou tuto zakázku vypsala. Do tendru se ale přihlásil pouze jeden zájemce, proto ho musela zrušit.

Konkrétně jde o 60 tun šunky, která by měla stát do 9,73 milionu korun, 60 tun vepřového ve vlastní šťávě za předpokládaných 5,47 milionu korun a 60 tun luncheon meat (mleté kořeněné maso v konzervě).  Zájemci se mohou do 24. srpna přihlásit i na jednotlivé části tendru. Jednou z podmínek pro dodavatele je vlastní nebo pronajatý sklad na českém území. Vedle ceny za dodání musí zájemci informovat i o ceně za ochraňování konzerv na tři roky s opcí na další rok. Obměnu konzerv bude muset zaplatit dodavatel bez dalšího fakturování státu. "Pravidelná obměna masových konzerv už je zahrnuta v ceně, takže oproti minulosti nebude docházet k případům, že by správa prodávala konzervy ze skladu levněji a ty čerstvé zase draze nakupovala," tvrdí předseda SSHR Pavel Švagr. Podle něho letos správa vypíše ještě zakázky na dodání sušeného a kondenzovaného mléka, rýže a čočky.
Poslední tendr, který SSHR vypsala na dodávku 500 tun zmrazeného masa, vyhrála firma Animalco, kterou ze 70 procent vlastní holding Agrofert. Za dodání a tříleté ochraňování mu stát zaplatí 46,4 milionu korun, jak uvedl nedávno deník E15.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down