31.01.2007 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Správa šumavského národního parku zpřesnila škody v lesích

Odhady škod, které v lesích nedávno napáchal orkán, zpřesnila na svých internetových stránkách Správa šumavského národního parku. Vítr podle nové zprávy zlomil nebo vyvrátil přibližně 670 tisíc krychlových metrů dřeva. Koncem minulého týdne se odhadoval o objem 622 tisíc metrů krychlových dřeva. V loňském roce správci parku vytěžili necelých 109 tisíc krychlových metrů dřeva, přičemž čtvrtinu z toho kvůli kůrovci.

Nejhorší situace je v okolí Prášil. V oblasti tamní lesní správy podlehlo větru 140 tisíc krychlových metrů dřeva, což je téměř pětina z celkového objemu polomů. Přes 100 tisíc krychlových metrů dřeva vyvrátil nebo zlomil orkán v okolí Modravy, Borových Lad a Českých Žlebů na Prachaticku. Podle informací správy parku jde většinou o poškození jednotlivých stromů a menší skupiny vývratů, které jsou plošně rozptýleny. Velké polomy jsou také na Černé hoře.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down