28.01.2005 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Správní řízení s mlékařskými družstvy hodlá SZIF ukončit příští týden

Správní řízení s jedenácti mlékařskými odbytovými družstvy, které zahájil Státní zemědělský intervenční fond, má být ukončeno do konce příštího týdne. Důvodem k odložení rozhodnutí o týden bylo, že obě strany získají čas k prostudování podkladů. Fond zahájil řízení s odběrateli, o nichž se domnívá, že dodávají mléko dalším překupníkům, uvedla mluvčí Fondu Jitka Sluková.

Zákonná lhůta pro ukončení řízení je podle Slukové šedesát dní od doby, kdy byla družstva informována o jeho zahájení. Výsledkem může být sankce od výstrahy po odebrání licence odběratele mléka.
Agrární komora, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů i Zemědělský svaz vyjádřily požadavek, aby intervenční fond správní řízení zastavil. Také mlékařská družstva žádají o zastavení. Jsou přesvědčeny, že při dodávkách všem odběratelům postupují podle platných domácích i evropských norem.
Intervenční fond již dříve odmítl souvislost správního řízení s vývozy syrového mléka. Podle Zemědělského svazu má ale řízení a případné odejmutí licence zabránit družstvům v dodávkách do Německa. Po vstupu do EU zemědělci využili odbourání bariér obchodu a mléko začali vyvážet, aby dosáhli vyšších nákupních cen. Přestože se mlékárnám vesměs dařilo únik suroviny kompenzovat dovozy, nepovažují to za příznivý vývoj.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down