03.10.2002 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SRS se připravuje na unii

V souvislosti s novou legislativou zvýší Státní rostlinolékařská správa po vstupu České republiky do Evropské unie kontrolní činnost. SRS také zvýší svojí kapacitu, kterou nyní posiluje s pomocí programů EU. Právě končí projekt na dodávky přístrojů a techniky, financovaný částkou 2,6 miliónu euro (80 miliónů korun) z programu Phare. V nejbližší době začne další twinningový program v hodnotě 23 milionů korun, zaměřený na poradenství při kontrole výroby a používání pesticidů v tuzemsku. Informovali o tom představitelé SRS.

Projekt potrvá až do září 2003 a je rovněž financován z
programu Phare. Podle Delegace Evropské komise pomoc spočívá například v transpozici evropského práva do české legislativy, zavádění nových procedur pro vydávání autorizačních osvědčení a školení českých odborníků v oblasti zpracování dat týkajících se bezpečnosti a efektivity pesticidů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down