27.11.2017 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stádo koní odebrané chovateli z Jankova propadlo státu

Zhruba devadesátihlavé stádo koní odebrané chovateli z Jankova na Benešovsku propadlo státu. Rozhodl o tom středočeský krajský úřad, když potvrdil předchozí verdikt odboru životního prostředí votické radnice. Rozhodnutí je pravomocné, stát může se zvířaty volně nakládat, řekl Zdeněk Poula z odboru životního prostředí z Votic.

Potvrdil tak informace televize Prima, podle níž chce Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových koně nabídnout náhradním chovatelům, kteří se o ně nyní starají. Zvířata, jež si chovatelé nekoupí, půjdou do dražby.

Koně neměli podle veterinářů dostatek krmení a byli podvyživení. Letos v únoru byli proto přemístěni do náhradní péče. Majitel kritiku odmítal a tvrdil, že do stáda vždy investoval vše, co vydělal.

"Vydali jsme rozhodnutí, kterým jsme chovatele uznali pachatelem správního deliktu a zároveň bylo uloženo propadnutí týraných zvířat státu. Protistrana se odvolala a věc byla postoupena nadřízenému správnímu orgánu, který naše rozhodnutí potvrdil," řekl Poula. Verdikt bude podle něj vykonavatelný, až odbor životního prostředí dostane písemné vyhotovení. Rozhodnutí lze napadnout u soudu, po správní stránce už ale žádný opravný prostředek možný není. "Rozhodnutí je pravomocné, a pokud soud nevydá nějaké předběžné opatření, tak koně přecházejí na stát, který s nimi může volně nakládat," uvedl Poula.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down