10.04.2009 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stáhli plněné trubičky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stažení výrobku Trubičky plněné kakaové 160 gramů s minimální trvanlivostí do 30. června, který prodávala společnost AHOLD Czech Republic ve svých prodejnách Albert a Hypernova. Důvodem stažení bylo zjištění přítomnosti obsahu arašídů v množství nevyhovujícím požadavkům nařízení EU, neboť obsahuje alergen, který není uveden v údajích o složení výrobku. Informovala o tom SZPI.

"V zájmu zachování bezpečnosti zdraví našich zákazníků jsme se rozhodli stáhnout všechny výrobní šarže uvedeného výrobku. Jednalo se celkem o 1092 spotřebitelských balení. Zároveň úzce spolupracujeme se SZPI na tom, abychom minimalizovali vznik podobné situace do budoucna," uvedl ředitel komunikace prodejen Albert a Hypernova Libor Kytýr.  Výrobek do ČR dováží Bronislav Daniel ze společnosti DABRO. Země původu trubiček je Polsko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down