06.12.2000 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stanislav Bernard je pivovarskou osobností století

Jako pivovarskou osobnost století vyhodnotilo Sdružení přátel piva Stanislava Bernarda, majitele humpoleckého pivovaru Bernard. Na dnešní tiskové konferenci sdružení, které se účastnil i premiér Miloš Zeman, to oznámil jeho předseda Ivo Dvořák.

Bernard obdržel i cenu za sváteční ležák Bernard, který sdružení nazývá pivním šampaňským.
"Cenu panu Bernardovi udělilo sdružení především za to, že založil Svaz malých nezávislých pivovarů, a za prosazení tzv. malé pivní daně v parlamentu," uvedl Dvořák s tím, že to pomohlo udržet při životě mnoho malých pivovarů s výstavem do 200 tisíc hektolitrů.
Za pivovar století označilo sdružení Měšťanský pivovar v Poličce, který patří mezi malé pivovary s výstavem 200 tisíc hektolitrů ročně.
Hospodou století se stala pražská Baráčnická rychta. Dvě ocenění najednou získal pražský pivovar Smíchov. První ocenění se týkalo polotmavého ležáku Milenium a druhé za sládka roku, kterým se stal Milan Jeřábek.
V kategorii dia pivo roku získal ocenění Primátor Diamant a mezi nealkoholickými pivy zvítězil Radegast Birell.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down