08.10.2007 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Startuje druhé kolo

Přibližně čtyři miliardy korun jsou vyčleněny pro druhé kolo pro podávání žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova ČR na období 2007-2013, které dnes vyhlásil ministr zemědělství Petr Gandalovič.
Žádosti se budou přijímat do 26. listopadu do 13 hodin na regionálních odborech Státního zemědělského intervenčního fondu.

Druhé kolo se týká opatření osy I a III. Rovněž bylo vyhlášeno první kolo pro příjem žádostí osy IV Leader.  
Ministr upřesnil, že podporovaná opatření zahrnují pozemkové úpravy, investice do lesů, přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům nebo obnovu a rozvoj vesnic. Dostane se i na rozvoj cestovního ruchu na venkově, ochranu tamního kulturního dědictví a vzdělávání farmářů.
Obdobně jako pro první kolo příjmu žádostí ministr zemědělství schválil výjimku u stavebního povolení.
Žadatel při registraci žádosti musí předložit platné, ne ale pravomocné stavební povolení. To pak dodá na regionální odbor SZIF ve lhůtě 42 dnů od zaregistrování žádosti. Jelikož do této lhůty pro administrativní kontrolu ze strany SZIF v případě druhého kola příjmu žádostí spadá období Vánoc, povolil ministr zemědělství prodloužení lhůty pro administrativní kontrolu na 49 dní.  
Pravidla, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty Programu rozvoje venkova ČR pro období 2007 – 2013, jsou k dispozici v elektronické podobě na internetových stránkách ministerstva zemědělství www.mze.cz. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down