05.11.2007 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stát chce zabránit spekulacím s půdou

Na některé z příštích schůzí se bude zabývat Poslanecká sněmovna novelou zákona, která má zabránit spekulacím se zemědělskou půdou. Nové ustanovení se týká prodejů státní půdy podle zákona o podmínkách převodu zemědělských a lesních pozemků ve vlastnictví státu. Právní úprava také stanoví, komu lze půdu prodat. Pokud bude více zájemců, fond je vyzve, aby nabídli cenu za pozemek. Podle zákona prodá půdu nejvyšší nabídce s tím, že ostatním uchazečům fond vrátí složené kauce.

Podle novely zájemci budou muset složit kauci ve výši pěti procent z minimální ceny prodávaných pozemků, nejméně však 5000 korun. Pokud se ale zájemce s nejvyšší nabídkou rozhodne, že pozemky nekoupí, kauce mu propadne a stane se příjmem Pozemkového fondu.
Pokud vítěz výběrového řízení na prodej půdy odstoupí, fond už také nebude oslovovat další, ale prodej ukončí. Stát chce zabránit tomu, aby nemusel prodávat půdu za nevýhodnou cenu zájemcům s nízkou nabídkou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down