08.09.2000 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stát opět prodává půdu

Přesně 4389 pozemků o celkové výměře 3138 hektarů nabízí k prodeji Pozemkový fond ČR (PF). Druhé kolo nabídky státní půdy vyhlásil 24. srpna. Od té doby běží devadesátidenní lhůta, po kterou se mohou zájemci ucházet o půdu na územních pracovištích PF.

Co do počtu pozemků jich fond podle jeho mluvčího Michala Bureše nabízí nejvíce 321 (o rozloze 268 ha) v okrese Jeseník.Další v pořadí jsou okresy Blansko (301 pozemek s 80,5 ha), České Budějovice (296 pozemků se 101 ha) a Litoměřice (208 pozemků o rozloze 88 ha). Seznam nabízených pozemků je vyvěšen na úředních deskách územních pracovišť PF a obecních úřadů v místech, kterých se prodej týká. Zájemci ho najdou také na internetové adrese www.pfcr.cz.
V prvním kole prodeje, které fond uzavřel 30. června letošního roku, našlo nové majitele 490 pozemků, resp. 655 ha. Tehdy bylo v nabídce 2568 pozemků o celkové výměře 1766 ha. „Předpokládané příjmy z prodeje těchto pozemků by měly dosáhnout 46 milionů korun,“ uvedl Bureš s tím, že tuto sumu budou noví nabyvatelé splácet formou třicetiletých bezúročných splátek. Fond může státní půdu prodat samostatně hospodařícím rolníkům, kteří minimálně dva roky provozují zemědělskou činnost nejméně na 10 ha v katastru obce nebo v přilehlém katastrálním území, do něhož náleží pozemky určené k prodeji. Za stejných podmínek mohou být kupujícími také společníci obchodních firem nebo členové družstev. O půdu se mohou ucházet rovněž občané ČR, kteří vlastní alespoň 10 ha zemědělské půdy v předmětném katastru.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down