08.11.2002 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stát poskytne prostředky na čistou energii

Státní program na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2003 ve středu schválila vláda. „Opatření, která vedou k úsporám a využívání obnovitelných zdrojů, znamenají kromě snižování produkce odpadů či emisí skleníkových plynů také přínos pro regionální rozvoj.

Využívání obnovitelných zdrojů vytváří nová pracovní místa, je příspěvkem k energetické nezávislosti státu a pomáhá udržovat zemědělskou krajinu. Snižování energetické náročnosti zase zvyšuje konkurenceschopnost českého průmyslu“, konstatuje ministr životního prostředí Libor Ambrozek.
V části koordinované Ministerstvem životního prostředí dojde především k:
 Zjednodušení postupu pro získávání podpory pro domácnosti. Pro občany by tedy mělo být snazší získat prostředky na využívání obnovitelných zdrojů energie.
 Rozšíření podpory zaměřené na propagaci šetrných zdrojů energie ve školách.
 Otevření nového programu na odstraňovaní povodňových škod na zařízeních, která využívají obnovitelné zdroje energie.
Evropská unie chce do roku 2010 dosáhnout dvanáctiprocentního podílu obnovitelných zdrojů energie na celkové spotřebě primárních energetických zdrojů. energie elektřiny z primárních energetických zdrojů. Česká republika se ve své energetické politice zavázala ke stejnému datu tento podíl zvýšit na 6 %. „Ve využívání obnovitelných zdrojů za Evropskou unií zaostáváme. Také proto jsme zařadili programového prohlášení vlády vypracování zákona o podpoře obnovitelných zdrojů podle německého vzoru,“ uvádí ministr životního prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down