01.11.2004 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stát prý připravuje nový systém podpory zemědělského pojištění

Stát připravuje nový systém podpory zemědělského pojištění. V jeho rámci zřídí fond sdružující prostředky na krytí katastrof, jakými byly například povodně. Plnění z fondu získají pouze zemědělci, kteří budou mít sjednané komerční pojištění. V minulosti podporu na rizika krytá komerčním pojištěním získávali i ti, kteří pojištěni nebyli. Proti pojištěným tak získávali výhodu. Informuje o tom týdeník Euro.

"Stát by měl jasně deklarovat, že bude nepojistitelné škody sanovat jen těm, kdo si pojistí běžná rizika," uvedl ředitel Podpůrného garančního a lesnického fondu (PGRLF) Lubomír Netolický. Nový systém pojištění podle listu předpokládá příspěvek na pojistné tak, jak jej v současné době poskytuje PGRLF. Z kalkulace PGRLF podle Eura vyplývá, že zavedení fondu by mohlo státu ušetřit ročně 300 až 700 milionů korun.
Podle Eura je v jednání i založení státní zajišťovny, která by nepokrývala pouze zemědělská rizika, ale i některá další. Nový systém však na jejím zřízení nezávisí. Další možností je zřízení evropské zajišťovny nebo poolu pojišťoven. Připravovaný materiál by mělo začátkem listopadu schválit ministerstvo zemědělství a koncem roku jej má obdržet vláda. Podle předpokladu by měl systém fungovat od roku 2006.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down