03.07.2017 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stát zahájil správní řízení s Včelpem, hrozí pozastavení činnosti

Veterináři zahájili se společností Včelpo, kterou vlastní Český svaz včelařů, správní řízení kvůli kvalitě a původu medu. Podniku hrozí zastavení činnosti a pokuta deset milionů korun, sdělil za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer. Kvůli přítomnosti antibiotik v medu dostal už podnik a prodejci jeho medu v minulosti milionové pokuty. Předloni v zimě se také kvůli této kauze obměnilo svazové vedení. Předsedkyně svazu Jarmila Machová sdělila, že o správním řízení zatím neví. Ministerstvo zemědělství uvedlo, že situaci nebude do konce řízení komentovat.

"Se společností bude v této věci zahájeno správní řízení. Za nedodržení požadavků na jakost potravin hrozí provozovateli podle zákona o potravinách pokuta až ve výši deset milionů korun," sdělil Majer.

Během jara podle něj veterináři při kontrolách zjistili pochybení ohledně medů. "Provozovatel nebyl opakovaně schopen doložit některé doklady o původu medu a výrobní dokumentaci tak, aby bylo možné posoudit sledovatelnost potraviny, jak ukládá legislativa. Z tohoto důvodu SVS s provozovatelem v současné době vede správní řízení o pozastavení schválení činnosti," dodal Majer. Veterináři nyní nechtějí sdělovat další podrobnosti, například u jakého množství medu našli pochybení. "Po skončení správního řízení zveřejníme informaci o jeho výsledku," dodali veterináři.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uložila prodejcům medu od výrobce Včelpo loni pokutu 5,9 milionu korun. V medu našla rezidua antibiotik.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down