12.09.2022 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní podnik Lesy České republiky dnes vyhlásil pětiletý tendr 2023+ na lesní práce a prodej dřeva

Odhadovaná hodnota soutěžených služeb a prací je 11,95 miliardy korun, objem dřeva k těžbě činí 11 milionů metrů krychlových. Uzávěrka pro podání nabídek je 11. října. Tendr je rozdělen na 84 zakázek, řekla luvčí podniku Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v zemi.

"Tendr zohledňuje aktuální rozsáhlou obnovu lesů po (kůrovcové) kalamitě. Ta vyžaduje zvýšený objem pěstebních prací souvisejících také s péčí o nově založené porosty," uvedl pověřený generální ředitel podniku Jiří Groda. Vítězné firmy by měly pro Lesy ČR pracovat v letech 2023 až 2027.

Těžba by se měla odehrát na 564 000 hektarech lesa, roční objem těžby v soutěži je asi 2,2 milionu metrů krychlových dřeva. Tendr počítá s obnovou 22 000 hektarů lesa, tedy asi 4400 hektarů ročně.

Tendry jsou trojího typu. Na 50 jednotkách budou lesnické firmy dělat takzvanou komplexní zakázku, která zahrnuje pěstební práce a těžbu dřeva, které si firmy budou i samy prodávat. Na 17 jednotkách budou firmy dělat pouze pěstební práce a těžbu a na zbylých 17 jednotkách budou dělat jen pěstební práce a zalesňování.

V loňském pětiletém tendru 2022+ se o kontrakty na 43 územních jednotkách podělilo 13 lesnických firem. S šesti kontrakty byly nejúspěšnějšími uchazeči firmy Uniles, LDF Rožnov, Stora Enso Wood Products Ždírec, Opavská lesní a Jihozápadní dřevařská. Soutěže na třech jednotkách podnik zrušil.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down