10.02.2015 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní podnik Lesy ČR vypsal tendry na lesnické práce

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vypsal tendry na lesnické práce a prodej dřeva v deseti územních jednotkách v souhrnné hodnotě 505 milionů korun bez DPH. Jde o jednotky, na nichž dosavadní partneři Lesů ČR z různých důvodů ukončili práce. Celkem mají Lesy ČR své území rozděleno do 141 jednotek. Uvedla to mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesům ČR patří asi polovina lesů v České republice.

Vítězové tendrů by měli práce v lesích zahájit 1. července 2015. Na osmi jednotkách by měl kontrakt trvat do konce roku 2016, na jedné do konce roku 2017 a na jedné do konce roku 2019. Nejvyšší odhadovaná hodnota 158 milionů korun připadá na kontrakt na jednotku Buchlovice. Za ní jsou s 90 miliony korun jednotka Bruntál a s 80 miliony korun jednotka Albrechtice-sever, vyplývá ze zadání soutěže. Hodnoticím kritériem tendrů bude nabídnutá cena. Ve třech dosavadních jednotkách partneři podle Jouklové závažně porušili smluvní povinnosti a podnik jim smlouvu ukončil. Pro nový tendr Lesy ČR jednu jednotku rozdělily na dvě. Ve dvou jednotkách bude již k 30. červnu naplněn objem vysoutěžené zakázky, a smlouva tak bude předčasně ukončena. Obě jednotky Lesy ČR pro novou soutěž rozdělily na dvě. V jedné jednotce firma odstoupila kvůli vydání majetku v rámci církevních restitucí a v poslední jednotce firma po loňském tendru odmítla podepsat smlouvu. Nyní vypsaný tendr zapadá do pětiletého systému soutěží, v němž se každý rok takzvaným senátním způsobem rozhoduje o pracích  zhruba na pětině území. Vítězové tendrů zajišťují pěstební práce, dřevo těží a dále jej sami i prodávají.
Naposledy LČR v závěru loňského roku vyhodnotily pětiletý tendr na lesnické práce a prodej dřeva od ledna 2015. Vítězem se stala firma Uniles ze skupiny Agrofert, která z 33 soutěžených kontraktů získala osm smluv. Za Unilesem se umístila firma LST s pěti kontrakty a firmy PETRA a Kloboucká lesní se čtyřmi kontrakty. Celkem si 32 kontraktů rozdělilo 12 subjektů. Na jednotce Buchlovice Lesy ČR tendr zrušily, protože vítězný Uniles odmítl uzavřít smlouvu. Lesy ČR podepisovaly smlouvy výhradně s vítězi tendrů.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down