Státní podnik Lesy ČR vypsal výběrové řízení na místo ředitele lesního a vodního hospodářství

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vypsal výběrové řízení na místo ředitele lesního a vodního hospodářství. Výběrové řízení na ekonomického ředitele podnik vypisovat nebude. "Generální ředitel Dalibor Šafařík oslovil několik kandidátů, s nimiž nyní intenzivně jedná. V první polovině ledna rozhodne o obsazení pozice," řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Před svým jmenováním Šafařík na konci listopadu řekl, že na obě místa odborných ředitelů vypíše výběrová řízení.

Zájemci o místo ředitele lesního a vodního hospodářství se mohou hlásit do 30. prosince. Zatím úsek z pověření vede Jiří Groda, který od konce loňského roku do letošního 13. prosince byl pověřeným generálním ředitelem podniku a předtím lesním správcem Lesní správy Vítkov na Opavsku. Grodu vedením úseku pověřil Šafařík, který státní podnik vede od 14. prosince. Do poloviny prosince úsek z pověření vedl lesní správce ze západočeského Stříbra Ivan Klik. Místo ekonomického ředitele zastával do poloviny prosince právě Šafařík. Řízením ekonomického úseku je nyní pověřen vedoucí odboru daní a účetnictví Jaroslav Peštuka, který úsek z pověření vedl již v první polovině letošního roku. Obchodní a správní úsek od 1. dubna vedou Radovan Srba a Igor Kalix. Do funkcí je tehdy jmenoval Groda. Srba i Kalix v těchto funkcích působili v letech 2014 až 2018 v týmu bývalého generálního ředitele Daniela Szóráda.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down