Státní pozemkový úřad eviduje téměř dvě stě památných stromů

Státní pozemkový úřad (SPÚ) ku příležitost mezinárodního dne parků zrevidoval data týkající se počtu památných stromů, alejí a stromořadí na pozemcích v příslušnosti hospodařit SPÚ. Počet památných stromů se blíží dvěma stovkám. Zároveň na webových stránkách SPÚ bylo do provozu uvedeno počitadlo, které poukazuje že bylo doposud zasazeno 25 770 stromů, 63 895 keřů a zatravněna plocha o výměře 108 hektarů.

Podle průniku vrstvy dat Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) památných stromů a dat katastru bylo zjištěno, že na pozemcích v příslušnosti hospodařit SPÚ se nachází 195 památných stromů, u kterých AOPK eviduje samostatně polohou jednotlivých stromů. Databáze památných stromů je dostupná ze stránky http://drusop.nature.cz.

„Součástí většiny našich realizací je také doprovodná výsadba. Sázíme aleje, remízky, zelené oázy a další. Jsme rádi, že naši iniciativu můžeme zaznamenávat do portálu Nadace Partnerství - Sázíme budoucnost, jehož cílem je vysadit 10 mil. stromů během 5 let. V březnu jsme do portálu zaregistrovali několik výsadeb, které dohromady čítají 7 596 stromů. A číslo zdaleka není konečné,“ dodal Martin Vrba, ústřední ředitel ředitel SPÚ. Dále se na pozemcích v příslušnosti hospodařit SPÚ v nějakém rozsahu vyskytuje 28 alejí a stromořadí a jedno arboretum.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down