01.04.2014 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní pozemkový úřad se od 1. dubna změní

Státní pozemkový úřad (SPÚ) změní od 1. dubna letošního roku svoji organizační strukturu. Součástí reorganizace jsou personální změny ve vedení, kdy se počet náměstků úřadu rozšířil z dosavadních dvou na čtyři. Týdeníku Zemědělec to sdělila tisková mluvčí úřadu Monika Machtová.

Hlavní změna spočívá podle Machtové ve zřízení dvou nových úseků náměstků ústředního ředitele SPÚ. Dosavadní odbor řízení krajských pozemkových úřadů se změní na úsek, za jehož vedení bude zodpovědný nový náměstek, dosavadní ředitel odboru Petr Lázňovský, který bude současně vykonávat i funkci 1. náměstka ústředního ředitele SPÚ.

Zvýšit efektivitu kontroly vydávaného majetku má nově zřízený úsek majetkového vyrovnání a privatizace, který povede Vojtěch Weis. Stávající úsek řízení odborných činností, který spadal pod náměstkyni Veroniku Nedvědovou, povede nová náměstkyně Svatava Maradová, která má podle Machtové mnohaleté zkušenosti s projekty pozemkových úprav, a funkci náměstka úseku ekonomiky, provozu a správy bude zastávat Milan Rybka, současný ředitel odboru řízení správy nemovitostí úřadu.

Machtová uvedla, že k reorganizaci pozemkového úřadu dochází po podrobném vyhodnocení ročního působení úřadu, který vznikl k 1. lednu 2013 sloučením Pozemkového fondu ČR a Ústředního pozemkového úřadu.

"Povinnosti a úkoly, které souvisejí s rozšířením agendy Státního pozemkového úřadu po sloučení obou bývalých úřadů, jsou natolik široké, že reorganizaci vidím jako nezbytný krok ke zvýšení efektivity úřadu," hodnotí organizační změny Martin Vrba, který je od první poloviny března pověřen řízením úřadu.

Ministr zemědělství Marian Jurečka na konci února odvolal ústředního ředitele úřadu Petra Šťovíčka poté, co mu prý nedokázal uspokojivě vysvětlit informace o své návštěvě na narozeninách vlivného lobbisty Iva Rittiga. Od Šťovíčkova odvolání řídila úřad jeho první náměstkyně Nedvědová. Podle dřívějšího Jurečkova vyjádření však byly její kompetence omezené a pro jejich posílení bylo potřeba někoho řízením oficiálně pověřit. Mluvčí ministerstva zemědělství Hynek Jordán uvedl, že ministerstvo zemědělství vyhlásilo koncem minulého týdne otevřené výběrové řízení na post ústředního ředitele SPÚ.

Machtová také uvedla, že v současné době ještě probíhají jednání úřadu s ministerstvem zemědělství o žádosti zvýšení počtu zaměstnanců SPÚ, která by však měla být v dohledné době ukončena.

Státní pozemkový úřad spravuje a prodává státní zemědělský majetek a významnou částí jeho agendy tvoří v současné době církevní restituce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down