Státní rozpočet na příští rok počítá s úlevou na dani pro zemědělce

Rozpočet na příští rok počítá s programem na podporu zaměstnanosti v zemědělství na venkově pomocí sníženého sociálního pojištění. Sdělil to vedoucí oddělení mediální komunikace ministerstva práce (MPSV) a sociálních věcí Jakub Augusta. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) už dříve uvedl, že by mělo jít o podporu až tři miliardy korun a měla by směřovat do živočišné výroby a pěstování citlivých komodit, jako jsou brambory nebo zelenina.

Na programu podpory spolupracuje resort zemědělství a MPSV. "Příslušná úprava se připravuje. V současné době prochází interním připomínkovým řízením, kromě jiného je třeba dbát na to, aby nedošlo k porušení pravidel hospodářské soutěže," uvedl Augusta.
O pomoci pro zemědělce mluvil už v červu na protestním setkání zemědělců ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), které pořádala Agrární komora ČR, Zemědělský svaz ČR a odborové organizace. Svazy už delší dobu kritizují nové nastavení zemědělských dotací, které podle nich může vést k omezení živočišné výroby. Jurečka tehdy uvedl, že opatření by mělo platit příští rok. Ministerstvo podle Augusty zatím nezná termín, kdy by o tom měla jednat vláda.
Výdaje MPSV se podle vládního návrhu státního rozpočtu na příští zvýší nejvíce ze všech resortů, proti novele letošního rozpočtu budou o 115,3 miliardy korun vyšší. Ministerstvo bude hospodařit s 899,4 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down