19.03.2018 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní zemědělský intervenční fond dnes vydává rozhodnutí pro pěstitele ovoce

Ode dneška vydává Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který administruje zemědělské dotace, rozhodnutí pro pěstitele ovoce. Jedná se o dvě podpory, a to na produkci ovocných druhů s vysokou a velmi vysokou pracností. O první dotační titul požádalo 296 žadatelů, mezi které bude rozděleno 27 milionů korun, o podporu na produkci ovocných druhů s velmi vysokou pracností zažádalo 282 pěstitelů, pro které je určeno 68,5 milionu korun. Uvedla to tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

Podpory na produkci ovocných druhů s vysokou a s velmi vysokou pracností spadají pod Dobrovolné podpory vázané na produkci, o které se žádá prostřednictvím jednotné žádosti. Dotace se poskytují na sady vysázené nejpozději v roce 1995 a žádat lze na minimální plochu jeden hektar jako součet pěstebních ploch.

Záměrem Podpory na produkci ovocných druhů s velmi vysokou pracností je pomoc pěstitelům jabloní, hrušní, meruněk nebo třešní. O tuto dotaci požádalo v loňském roce 282 zemědělců, kteří dohromady obdrží částku přes 68,5 milionu korun.

Podpora na produkci ovocných druhů s vysokou pracností cílí na zemědělce, kteří pěstují slivoň švestku, broskvoň, višeň, rybíz černý a červený, maliník či jahodník. Bylo podáno 296 žádostí a celkově se mezi tyto zemědělce rozdělí přes 27 milionů korun.

„Pro výplatu uvedených podpor je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva odvolání. Upozorňujeme žadatele, že vzdání se práva odvolání je nutné podat až po obdržení rozhodnutí.,“uvedla mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down