Státní zemědělský intervenční fond povede Petr Dlouhý

Státní zemědělský intervenční (SZIF) fond povede Petr Dlouhý, funkce generálního ředitele se ujme v pátek 23. prosince. Zvítězil ve výběrovém řízení, které ministerstvo zemědělství (MZe) vyhlásilo poté, co předchozí ředitel Martin Šebestyán po dohodě skončil ke konci srpna. Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě. SZIF rozděluje většinu dotací pro zemědělce, potravináře nebo lesníky. Nový ředitel chce zlepšit komunikaci s ministerstvem.

MZe uvedlo, že jmenování Dlouhého ministrovi zemědělství Zdeňku Nekulovi (KDU-ČSL) doporučila výběrová komise. Podle ministra má dlouholeté zkušenosti a rozhled v problematice Společné zemědělské politiky EU, v SZIF pracoval od roku 2004. "Mimo jiné je zástupcem České republiky v pracovní skupině zemědělských aspektů AGRIFIN v Radě EU. Má také cenné zkušenosti z platebních agentur v dalších členských zemích EU, pomáhal chorvatské platební agentuře před vstupem Chorvatska do EU nebo vytvářel základní principy fungování moldavské platební agentury, vždy v kooperaci s platební agenturou z Rakouska," uvedl Nekula.
Dodal, že pro něj bude hlavní výzvou začátek nového pětiletého dotačního období, které začíná v lednu. Nový ředitel se bude podle Nekuly muset věnovat nastavení všech podpor spojených se strategickým plánem zemědělských dotací, který koncem listopadu definitivně schválila Evropská komise.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down