22.04.2003 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sto milionů korun na subvence rozděleno

O navýšenou subvenci na vývoz sušeného odtučněného mléka ze zásob roku 2002 se podělilo 16 subjektů. V souladu s rozhodnutím Prezidia SZIF tak učinil Fond mimořádné opatření pro řešení nadměrných zásob sušeného mléka.

Na základě zrychleného hlasování oběžníkem per rollam (20. března) byl pak s vybranými 16 subjekty, zařazenými do podpory vývozu výrobků z kravského mléka v roce 2003, uzavřen dodatek ke smlouvě na subvencovaný vývoz SOM v roce 2003 s celkovým navýšením o 4 240 tun.
Kvůli dále se zhoršující situaci s mlékem na domácím trhu rozhodlo Prezidium využít ještě možnosti navýšit (max. o 20%) stanovený bilanční přebytek mléka dle vládního nařízení 486/2000 Sb. Navyšuje tedy bilanční přebytek mléka o 50 milionů litrů, určeného pro subvencované vývozy mléčných výrobků a to ve formě sušeného odtučněného mléka a másla. Toto množství bude nabídnuto mlékárnám, které jsou již ve smluvním vztahu se SZIF na vývoz mléčných výrobků v r. 2003. Prezidium zároveň stanovilo podmínky, že vybraná mlékárna nebude dovážet mléčné výrobky zahrnuté do seznamu, na které SZIF poskytuje vývozní subvence a nebude v průběhu roku 2003 vypovídat smlouvy se zemědělci na dodávky mléka, stejně jako nebude zemědělcům navrhovat zpracování mléka „ve mzdě″.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down