08.01.2008 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock loni překonal rekord

Stock Plzeň - Božkov prodal loni 26,65 milionu litrů lihovin, meziročně o 8,1 procenta více. Jde o historicky nejvyšší objem. Likérka tak překonala rekord z roku 2001, kdy odbyt společnosti činil 26,2 milionu litrů. Agrowebu to sdělil Jiří Janoušek z agentury 4JAN, která Stock mediálně zastupuje.

"Výsledků jsme dosáhli také díky tomu, že se celníkům podařilo výrazně omezit černý trh s lihovinami," řekl ředitel Stocku Martin Petrášek.
Export Stocku se loni zvýšil o více než 15 procent a převýšil tři miliony litrů lihovin, což byl také historický rekord. Hlavním trhem je Slovensko, kde mají rozhodující úspěch fernety.
Prodeje se zvyšovaly u podstatné části portfolia likérky, které čítá 40 značek. Nejvýrazněji rostla peprmintka a griotka, jichž firma prodala celkem téměř dva miliony litrů, meziročně o 36 respektive o 50 procent více. Božkov Vodka zaznamenala nárůst také 36 procent a posílila tak svoji pozici nejoblíbenější vodky v gastronomii. Téměř sedm milionu litrů prodal podnik Božkova tuzemského, dříve rumu, meziročně o šest procent více.
V jednotkách procent rostly také nejprodávanější výrobky Stocku, fernet klasický a citronový. Celkový prodej těchto likérů podpořil průzračný fernet 8000, který firma uvedla na trh letos v říjnu. "Po krátké stagnaci opět rostou a dokazují, že hořké a bylinné lihoviny patří k nejoblíbenějším," dodal Petrášek. Velmi dobře se držely ovocné destiláty, čtyři druhy slivovice a hruškovice, s níž firma začala předloni. Výrobu slivovice odstartoval Stock v roce 2003. Meziroční nárůsty činily opět desítky procent, celkový prodej se pohyboval ve statisících litrů. Češi se podle Petráška po 20 letech vracejí k tradičním lihovinám, ale preferují známé značky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down