08.10.2001 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock Plzeň a. s. zvýšila za tři čtvrtletí prodej o 2,5 procenta

Společnost Stock Plzeň – Božkov prodala za leden až září 17,83 milionu litrů lihovin, což představuje oproti stejnému období loňského roku nárůst o 2,5 procenta. Výrazně roste především export Stocku Plzeň, který se za letošní tři čtvrtletí zvýšil meziročně o více než 18 procent. Ägroweb o tom informoval Jiří Janoušek z agentury 4Jan, která společnost mediálně zastupuje.

Nejžádanějšími produkty Stocku Plzeň jsou Fernet Stock, Fernet Stock Citrus, Brandy Stock Original a rovněž klasické lihoviny Rum a Vodka prodávané pod značkou Božkov.
„Vzhledem ke stagnaci a nasycenosti domácího trhu je pro Stock Plzeň o to důležitější, že se nám daří dynamicky zvyšovat export. Pokud budeme stejně úspěšní i v posledním čtvrtletí, překonáme loňský prodejní rekord 25,3 milionu litrů lihovin. Z vývozních trhů je pro nás klíčové především Slovensko, kde se úspěšně prosazují zejména oba fernety a Whisky Cream Stock,“ uvedl generální ředitel společnosti Martin Petrášek.
Z hlediska absolutního objemu prodeje jsou nejvýznamnějším artiklem Stocku Plzeň Fernet Stock a Fernet Stock Citrus, dvě nejoblíbenější české lihoviny. Podíl obou fernetů na celkové produkci Stocku Plzeň činí přibližně 65 procent. Značka Fernet Stock přitom jako jediná z tuzemska figuruje v žebříčku nejprodávanějších lihovin na světě, kde za loňský rok obsadila 34. příčku. Fernety následuje Rum Božkov, který je nejžádanějším rumem v České republice.
Letošní rok je ve Stocku Plzeň ve znamení výrazné podpory exportu. Ten v současné době představuje zhruba 5 procent produkce společnosti a soustřeďuje se především na slovenský trh, kde Stock Plzeň vybudoval vlastní prodejní tým a díky uvolnění legislativy mohl připravit i rozsáhlou reklamní kampaň. Stock Plzeň se rovněž snaží otevřít cesty pro export i do dalších zemí. Nejperspektivněji se v tomto smyslu jeví země bývalé Jugoslávie a Spojené státy. Nejdynamičtější vývozní značkou je Fernet Stock Citrus, jehož export se meziročně zvýšil o téměř 60 procent.
V roce 2000 dosáhl obrat Stocku Plzeň – Božkov bez započítání spotřební daně výše 1,512 miliardy korun a čistý zisk společnosti činil 372,1 milionu korun. Stock Plzeň je s tržním podílem přesahujícím 30 procent největším výrobcem lihovin v České republice. Majoritním vlastníkem společnosti je přední evropský výrobce lihovin a ovocných šťáv, koncern Eckes.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down