03.02.2003 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock Plzeň – Božkov letos zdvojnásobí export do Slovinska

Společnost Stock Plzeň – Božkov v letošním roce více než zdvojnásobí export svých produktů do Slovinska. Zatímco v roce 2001 putovalo na vyspělý jihoevropský trh 21 tisíc litrů Fernetu Stock Citrus a Vodky Amundsen, letos to již bude minimálně 50 tisíc litrů.

Stock Plzeň – Božkov začal do Slovinska zkušebně vyvážet v loňském roce a zájem tamních zákazníků vysoce předčil původní očekávání. Dodávky pro maloobchod i gastronomii, na nichž Stock Plzeň – Božkov spolupracuje se sesterskou společností Stock Trade, byly natolik úspěšné, že pro letošek odběratelé znásobili své objednávky. „Uvažujeme dokonce o tom, že ve slovinské televizi rozjedeme reklamní kampaň na Vodku Amundsen,“ uvedl ředitel prodeje Stocku Plzeň – Božkov Radek Svoboda.
Klíčovým vývozním trhem je pro Stock Plzeň – Božkov Slovenská republika, kde se prosazují především Fernet Stock, Fernet Stock Citrus a Fernet Stock Orange. Na Slovensku od loňského roku funguje dceřiná společnost Stock Slovakia. K tradičnímu slovenskému trhu však přibývají další odbytiště. Loni například Stock Plzeň – Božkov začal exportovat do Finska a Španělska. Společnost již zároveň prošla potřebnými administrativními procedurami pro export do Spojených států amerických a první dodávky na tento trh začnou proudit na jaře letošního roku.
Nejvýznamnějšími exportními značkami Stocku Plzeň – Božkov jsou Fernet Stock, Fernet Stock Citrus, Vodka Amundsen, Brandy Stock Original a nejnověji také Fernet Stock Orange. Největší dynamiku přitom vykazuje Fernet Stock Citrus, jehož vývoz se v roce 2002 meziročně zvýšil o více než 80 procent.
Stock Plzeň – Božkov loni vyvezl celkem 1,82 milionu litrů lihovin, což představuje meziroční zvýšení o více než 47 procent. Letos společnost počítá s dalším posílením exportu minimálně o čtvrtinu. Loni Stock Plzeň – Božkov prodal celkem 26,2 milionu litrů lihovin a export se tak na celkovém odbytu podílel zhruba sedmi procenty.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down