08.10.2002 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock Plzeň bude na prodej

Dozorčí rada koncernu Eckes, do kterého patří také Stock Plzeň, a. s., na svém včerejším mimořádném zasedání rozhodla, že se v budoucnosti strategicky soustředí pouze na trh ovocných šťáv a svoji divizi alkoholických nápojů prodá. Akcionáři pověřili představenstvo Eckesu, aby ihned zahájilo jednání s potenciálními strategickými zájemci o tuto část koncernu. Divize alkoholických nápojů koncernu Eckes zahrnuje firmy působící v Německu, Itálii, Rakousku a České republice. Agroweb o tom informoval generální ředitel Stocku Martin Petrášek.

Podle Petráška je rozhodnutí akcionářů skupiny Eckes sice překvapivé, ale logické. „Eckes rozhodl plně v souladu se současnými vývojovými trendy v oboru výroby a prodeje rychloobrátkového zboží, kde šanci na dlouhodobý úspěch mají jen silné a specializované skupiny. Pro pracovníky Stocku Plzeň - Božkov bude nejbližší období hledání nového vlastníka jistě představovat dobu určité nejistoty. Avšak vzhledem k tomu, že Stock Plzeň - Božkov je mimořádně úspěšná, zdravá, plně restrukturalizovaná a moderní firma, můžeme spojení s novým strategickým partnerem hledět vstříc bez obav,“ uvedl Martin Petrášek. Začlenění do silné nadnárodní skupiny specializované na alkoholické nápoje podle něho také posílí pozice Stocku Plzeň – Božkov po vstupu České republiky do Evropské unie.
Stock Plzeň - Božkov je největším výrobcem lihovin v České republice a jeho podíl na domácím trhu přesahuje 30 procent. Klíčovými produkty firmy jsou dvě nejoblíbenější lihoviny v České republice – Fernet Stock a Fernet Stock Citrus. Stock Plzeň – Božkov vyrábí rovněž nejpopulárnější tuzemský rum – Rum Božkov. V září letošního roku uvedla společnost na trhu zcela nový produkt Fernet Stock Orange. Loni společnost prodala celkem 26,2 milionu litrů lihovin, což představuje meziroční zvýšení o 3,6 procenta. Vývoz se na produkci firmy podílel zhruba pěti procenty. V letošním roce Stock Plzeň – Božkov založil na Slovensku dceřinou společnost Stock Slovakia s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down