20.11.2001 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock Plzeň dokončil největší investici ve své historii

Po rozsáhlé přestavbě provozů, která si během dvou let vyžádala 100 milionů korun, je stáčení lihovin ve Stocku Plzeň na špičkové světové úrovni. Zvýšení produktivity práce ve výrobě přitom přinese roční úspory až 16 milionů korun. Další stovky milionů korun investuje Stock Plzeň do rozvoje společnosti i v následujících letech. Agroweb o tom informovala agentura 4Jan, která firmu mediálně zastupuje.

„Naším hlavním cílem bylo soustředit stáčení lihovin do jednoho objektu, což přinese nejen zvýšení produktivity práce a výrazné úspory v oblasti logistiky, ale navíc se podstatně zlepší pracovní podmínky a bezpečnost práce. Zkvalitní se rovněž balení produktů,“ uvedl technický ředitel Stocku Plzeň Antonín Nasler. Po uskutečnění investic do stáčení lihovin je podle něho Stock Plzeň připraven na vstup České republiky do Evropské unie a na ostrou evropskou konkurenci.
Centralizace stáčení byla doplněna řadou dalších vylepšení. Stock Plzeň například investoval do v České republice zatím ojedinělého systému nakládky. Speciální zařízení, do něhož Stock Plzeň vložil zhruba 6 milionů korun, dokáže jeden kamion naložit za přibližně tři minuty a odpadá díky němu nutnost používat vysokozdvižné vozíky. „Nejsložitější bylo, že veškeré změny musely probíhat bez jakéhokoli přerušení produkce. Výrobu a prodej jsme v době rozsáhlých investic dokonce zvyšovali,“ dodal Antonín Nasler.
Rozsáhlé investice v areálu Stocku Plzeň však zdaleka nekončí a budou probíhat několik dalších let. Již schválená „Studie rozvoje společnosti do roku 2004“ počítá s dalšími výdaji ve výši 300 milionů korun, které výrazně změní současnou tvář božkovského závodu. V průběhu příštích tří let Stock Plzeň zamýšlí ve svém areálu vybudovat například nový servisní objekt, v němž budou umístěny dílny, šatny, garáže, kotelna či trafostanice. V plánu je rovněž stavba zcela nové laboratoře a administrativní budovy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down