14.05.2001 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock Plzeň hodlá expandovat do zahraničí

Akciová společnost Stoch Plzeň-Božkov, která má na českém trhu podíl přes 30 procent, hodlá expandovat na zahraniční trhy. Uvedl to generální ředitel společnosti Martin Petrášek s tím, že trh lihovin v ČR je již nasycen a stagnuje.

Klíčovým je pro Stock Plzeň především slovenský trh, kam společnost loni vyvezla přes 1 milion litrů lihovin a letos zde počítá se zvýšením prodejů o více než 45 procent. Stock Plzeň se navíc připravuje na velkou akvizici v Polsku, kde se v konsorciu se švédskou firmou Vin & Sprit účastní tendru na privatizaci třetí největší polské likérky Polmos Zielona Gora. Rozhodnutí polské vlády o prodeji Polmosu, který je znám především svojí vodkou Luksusowa, by mělo padnout do poloviny letošního roku. V České republice bude pokračovat především rozsáhlý investiční program, který má závod společnosti v Plzni - Božkově přetvořit na špičkový evropský provoz. Jen letos si akce vyžádá investice v hodnotě kolem 150 milionů korun.
Stock Plzeň ke konci loňského roku zaměstnával 207 lidí s průměrnou měsíční mzdou přes 25 tisíc korun. Rozhodujícím vlastníkem společnosti je s více než 90 procenty akcií německý koncern Eckes, přední evropský výrobce lihovin a ovocných šťáv.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down