05.03.2001 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock Plzeň loni zvýšil prodej o 1,2 procenta

Společnost Stock Plzeň - Božkov, největší tuzemský výrobce lihovin, zvýšila loni prodej o 1,2 procenta na 25,3 milionu litrů, čímž překonala historický rekord z roku 1999. Neauditovaný obrat společnosti bez spotřební daně vzrostl o 2,5 procenta na více než 1,51 miliardy korun. Agroweb o tom informovala agentura 4Jan, která společnost mediálně zastupuje

Hrubý zisk Stocku Plzeň loni dosáhl 497,3 milionu korun, přičemž čistý zisk společnosti překročil 372,1 milionu korun.
Podle generálního ředitele společnosti Martina Petráška společnost zvýšila prodej hlavně v důsledku vyšších nákupů alkoholických nápojů v souvislosti s oslavami milénia.V současné době přesahuje podíl společnosti Stock Plzeň na tuzemském trhu lihovin 30 procent, přičemž pouze značek Fernet Stock a Fernet Stock Citrus prodala firma loni 17 milionů litrů.
Stock Plzeň - Božkov zaměstnával loni 192 pracovníků. Produktivita práce ve společnosti se v tomto období zvýšila o 1,4 procenta a průměrná meziročně mzda vzrostla o 7,7 procenta na průměrných 25 340 korun měsíčně.
Majoritním vlastníkem společnosti je evropský výrobce lihovin a ovocných šťáv koncern Eckes.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down