Stock Plzeň vloni meziročně zvýšil prodej lihovin

Plzeňský Stock prodal za loňský rok 23,16 milionu litrů alkoholických nápojů, meziročně o 11,6 procenta více. O rok dříve uplatnila největší likérka v České republice na trhu 20,76 milionu litrů lihovin. Po pětinovém poklesu odbytu v roce 2004 zaviněném skokovým zvýšením spotřební daně se trh stabilizoval, řekl ředitel Stocku Martin Petrášek.

Podíl firmy na českém trhu lihovin se loni udržel na 35 procentech. Nárůst odbytu zaznamenala likérka téměř v celém výrobkovém spektru, které čítá více než 30 značek. Nejvíce šly tradičně na odbyt „vlajkové značky“ Fernet Stock a Fernet Stock Citrus a dále Božkov Tuzemský a Božkov Vodka. Největší růstovou dynamiku však loni vykázaly obě vodky, tedy Božkov a Amundsen, uvedl ředitel.
Export firmy do 11 zemí dosáhl 2,9 milionu litrů, meziročně o 27,4 procenta více. Hlavním exportním trhem zůstává Slovensko, kde působí dceřiná společnost Stock Slovakia. Nejvýznamnějšími vývozními značkami jsou klasický a citrónový fernet.
. Stock loni u nás a na Slovensku prodal téměř jeden milion litrů mezinárodních značek. Jde například o irskou whisky Tullamore Dew, skotskou whisky Old Smuggler, koňak Courvoisier a likér Carolans. Od ledna 2006 prodává také finskou značku Koskenkorva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *