14.05.2001 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stock vyplatí dividendu 200 korun na akcii

Akcionářům společnosti Stock Plzeň bude ze zisku vyplaceno celkem 52,1 milionu korun, což představuje dividendu ve výši 200 korun na jednu akcii. Podle agentury 4Jan, která Stock Plzeň mediálně zastupuje, o tom rozhodla minulý týden valná hromada společnosti.

Čistý zisk Stocku Plzeň, který je největším domácím výrobcem lihovin, dosáhl v loňském roce 372,1 milionu korun. Obrat společnosti bez započtení spotřební daně přitom meziročně vzrostl o 2,5 procenta na 1,512 miliardy korun. Kromě výplaty dividend bude využita částka 1,3 milionu korun jako příděl do sociálního fondu a 318,7 milionu korun zůstane jako nerozdělený zisk.
Loňský rok byl pro Stock Plzeň mimořádně úspěšný a společnost objemem prodeje 25,3 milionu litrů lihovin dokázala o 1,1 procenta překročit rekordní úroveň z roku 1999. Na prodejních výsledcích se největší měrou podílely stěžejní produkty Fernet Stock a Fernet Stock Citrus, které loni překročily hranici odbytu 17 milionů litrů. Velký zájem měli zákazníci rovněž o Rum Božkov a úspěšně na trh vstoupily i novinky Vodka Amundsen, bylinný likér Magister či Key Rum. Vedle těchto produktů Stock Plzeň vyrábí například ještě smetanový likér Whisky Cream Stock, Whisky Printer´s Stock, Napoleon Ambassador Brandy či klasické konzumní lihoviny prodávané pod značkou Božkov.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down