25.02.2014 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šťovíčkova nástupce chce Jurečka vybrat v několika dnech

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) by měl oznámit jméno nástupce odvolaného šéfa Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Petra Šťovíčka v řádu dnů. Ministr to dnes řekl na brněnském veletrhu Salima. Pověřeným ústředním ředitelem úřadu, který má na starosti mimo jiné agendu církevních restitucí, se má stát apolitický odborník. Šťovíček byl odvolán v pondělí, důvodem byly údajné vazby na obviněného lobbistu Iva Rittiga.

SPÚ zatím vede první náměstkyně ústředního ředitele Veronika Nedvědová, velmi brzy by ji měl vystřídat ministrem pověřený člověk. "Konkrétní představu, kdo by to mohl být, zatím nemám. Ale existuje okruh lidí, z něhož budu vybírat. Budu o tom mluvit i se šéfy dalších dvou koaličních stran, protože si myslím, že by o těchto záležitostech měli být informování," sdělil Jurečka. Zda půjde pouze o dočasné řešení a následovat bude otevřené výběrové řízení, či zda se pověření po nějaké době změní ve jmenování, není prý v tuto chvíli jasné.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down