Strakonický Dudák prodal za červen nejvíce piva za posledních sedm let

Strakonický pivovar Dudák prodal za červen 6700 hektolitrů piva. Je to nejvíce za posledních sedm let. Výrazně se na tom podílel speciál Dudák Letní s nižším obsahem alkoholu. V tiskové zprávě o tom informoval mediální zástupce pivovaru Pavel Pechoušek. Dodal, že Dudák Letní je nejúspěšnějším speciálem v historii firmy.

"Linka na stáčení KEG sudů stáčí v prodloužených směnách a máme co dělat, abychom dokázali uspokojit všechny zájemce. Po téměř pěti měsících zavřených provozoven to je skvělá zpráva. Navíc začalo pravé letní počasí a lidé se také mohli konečně svobodně nadechnout a zajít beze strachu do svých oblíbených letních zahrádek na dobré pivo," uvedl ředitel Dudáku Dušan Krankus.
Zájem o speciál Dudák Letní přivedl pivovar k vyšší výrobě tohoto piva. Za normálních okolností vaří sládek jednu až dvě várky každého speciálu. Letos jich bude v případě Dudáku Letního čtyři až pět. "Je to pivo s nižším obsahem alkoholu a je ideální pro letní horké dny. Kombinace výhradně zahraničních chmelů vytváří zajímavou vůni a chuť, která se poněkud liší od našeho klasického portfolia. Je to sezonní záležitost a každý rád ochutnává nové věci,“ řekl Krankus.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down