Strakonický pivovar Dudák čeká kvůli covidu pokles tržeb o 15 procent

Strakonický pivovar Dudák čeká letos kvůli dopadům koronaviru meziroční pokles tržeb o 15 procent. Některé plánované investice na příští rok zruší, další omezí. Výstav klesne asi o 11 procent, loni byl 56 544 hektolitrů. Při jarní koronakrizi přišel Dudák každý týden na tržbách o 2,5 milionu korun, prodej sudového piva klesl na jaře téměř na nulu. Uvedl to řekl ředitel pivovaru Dušan Krankus.

Pivovar bude šetřit. "Budeme muset přehodnotit investice i pro rok 2021, protože se situace nevyvíjí dobře. Některé se nebudou dělat vůbec, některé pouze v omezené míře. Budou se hledat další možnosti úspor, v energetických nebo logistických nákladech," uvedl Krankus. Dudák tak nekoupí nový etiketovací stroj, ale zrepasuje nynější, čímž ušetří několik milionů Kč.
Pivovar měl loni výstav 56 544 hektolitrů, obrat 93,7 milionu korun a zisk po zdanění 448 000 Kč. Vyplývá to z výroční zprávy.
Krankus předpokládá, že letošní výstav meziročně klesne kvůli dopadům nákazy covid-19 asi o 11 procent. "Pokles tržeb bude kvůli výpadku prodejů sudového piva ještě o dost vyšší. Podle aktuálních odhadů to může být zhruba 15 procent. Přesná čísla budeme znát na konci roku," řekl ředitel.
K protestům některých restaurací proti omezením se pivovar nepřipojí. Krankus ale připomněl, že pokud do konce roku už hospody neotevřou, budou letos zavřené 135 dní. Míní, že dřív než v únoru se situace významně nezmění. Pivovar provozuje síť značkových restaurací Dudákovna.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down