Strakonický pivovar Dudák investoval miliony korun, přesto je finančně zabezpečený

Více než 60 milionů korun vynaložil strakonický pivovar Dudák v posledních pěti letech na výměnu technologií a opravy objektu. V následujících třech letech plánuje firma další investice ve výši přibližně 30 milionů korun. Dudák loni vyrobil 62 000 hektolitrů piva, což je přibližně stejný objem jako v letech 2011 a 2012. Informoval o tom ředitel Dudáku Jaroslav Tůma.

Podle něj loňský výstav negativně ovlivnily povodně na Vltavě a Otavě, kde v případě vodáků logicky klesla výtoč piva, a také sychravý a studený červen. Obrat pivovaru v roce 2013 činil 105 milionů korun a po odečtení nepeněžních operací zisk dosáhl více než sedmi milionů korun. Největší investice v posledních letech směřovaly především do výměny linky na stáčení sudů, opravy rmutovacího kotle a vystírací kádě.
Jak uvedl starosta Strakonic Pavel Vondrys, pivovar je finančně zabezpečený. Rozhodně nehrozí, že by město Strakonice chystalo jeho prodej. I když se takové poplašné informace po posledním jednání zastupitelstva města znovu objevily. Opakuje se tak stejný scénář jako před minulými komunálními volbami. Řekl, že by byli velice hloupí, kdyby se zbavovali jejich prosperujícího rodinného stříbra. Právě město je jediným akcionářem pivovaru.
V meziročním srovnání za období leden až květen Dudák letos vyrobil o šest procent piva více. V posledních letech se v Česku výrazně mění poměr lahvového a sudového piva. Je to reakce na poptávku na trhu. Ovlivňuje to fakt, že lidé začali doma více konzumovat lahvové pivo a chodí méně do hospod. Dudák však patří v tomto směru mezi výjimky. V celkovém objemu prodává více než 58 procent piva sudového. Na celorepublikové úrovni přitom představuje podíl prodaného sudového piva 40 procent, řekl Tůma.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down