Štrasburský šampion je ze Znovína

Moravská vína uspěla ve francouzském Štrasburku na soutěži Les Grands Concours du Monde. Šampionem mezi Rulanským šedým bylo slámové víno 2009 z vinařství Znovín Znojmo a.s. Celkem odborná komise hodnotila tisícovku vzorků tří odrůd. Informoval o tom expert na oblasti vinařství Luboš Bárta.

Rulandské šedé Znovínu uspělo v konkurenci 253 vzorků vín této odrůdy. Zlatou medaili získal také Josef Valihrach za Rulandské šedé 2009 výběr z hroznů barrique a LIVI Dubňany za Pinot Gris 2009 výběr z hroznů.
Mezi 112 udělenými medailemi v soutěži Ryzlinku rýnského patří další tři zlaté medaile moravským vinařstvím – Znovínu Znojmo za ledový Ryzlink rýnský 2009, Zámeckému vinařství Bzenec za Ryzlink rýnský 2009 pozdní sběr a Vinařství U Kapličky za Ryzlink rýnský 2010 pozdní sběr. V kategorii tramínů získal zlatou medaili Tramínu 2009 pozdní sběr Mikrosvínu Mikulov.
Devět sedmičlenných komisí s převahou zahraničních degustátorů hodnotilo po tři dny 443 Ryzlinků, 253 vzorků Rulandského šedého a 275 Tramínů z 19 zemí tří kontinentů. Vedle tradičních producentů, jako jsou Francie, Německo, Lucembursko či Rakousko, soutěžila i vína z Kanady, USA nebo Jihoafrické republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *