Středočeský kraj rozdělí 137 milionů v programech zaměřených na životní prostředí

Středočeský kraj v příštím roce rozdělí 137 milionů korun v dotačních programech zaměřených na životní prostředí. Přispěje například obcím na vodohospodářské stavby nebo na budování rybníků a malých nádrží. Návrhy programů včera schválili krajští zastupitelé.

Nejvíc peněz kraj rozdělí z infrastrukturního fondu, vyčlenil pro něj 110 milionů korun. Obce z fondu mohou čerpat například na opravy kanalizací nebo na zvyšování kapacity čistíren odpadních vod. Na výstavbu rybníků, malých vodních nádrží, tůní a mokřadů nebo jejich rekonstrukce kraj vyčlenil 20 milionů korun. Třetí program se týká environmentálního vzdělávání, celkový objem prostředků je v tomto případě sedm milionů korun. Žadatelé mohou čerpat peníze na osvětovou činnost a na technické a odborné zázemí. Jde například o výukové programy zaměřené na ekologii nebo na naučné materiály, podpořeny mohou být i pobyty v naučných střediscích ekologické výchovy, odborné exkurze nebo budování a obnova naučných stezek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down