Střety v šumavském parku opadávají

Efektivita práce v lokalitě na Ztraceném se dnes začala blížit stanovenému plánu. Dva aktivisti se dnes přivázali sítěmi v korunách stromů. Několik se opět přikurtovalo ke kmeni. Stejně jako se dobře zorganizovali blokádisté, se i pracovníci Správy Národního parku Šumava a těžaři zorganizovali. V terénu vyznačili pracovníci parku více pracovišť. Pokud se na jednom pracovišti blokádisté přiváží či vylezou na strom, přecházíme jinam. Aktivisté pak nemají co blokovat a zůstávají přivázaní v korunách. Informoval o tom mluvčí Správy Národního parku Šumava Pavel Pechoušek.

„Vím, že to trochu připomíná hru kočky s myší, ale tato forma práce v lese s blokádisty je účinná. Dá se říci, že díky naší flexibilitě jsme se pomalu naučili v lese s blokádisty a policisty žít a pracovat,“ uvedl náměstek parku Jiří Mánek. „Pružně reagujeme na jejich protestní akce. Díky naší zlepšené organizaci práce se nyní zdá, že nebudeme potřebovat těžební techniku, o které jsme z časových důvodů přemýšleli včera,“ dodal.
Střety policistů s blokádisty již nedosahují intenzity předchozích dní. Ti sice dnes do médií prohlásili, že jich přijelo sedmdesát. Podle Jana Bečváře, vedoucího územního pracoviště Modrava, to ale není pravda. „Aktivisté záměrně mystifikují. V lese jich je pořád stejně, asi čtyřicet. Některé tváře se mění, jiní tu jsou od počátku,“ řekl Bečvář.
Média postupně ztrácejí o lokalitu na Ztraceném zájem. Blokádisté, kteří teatrálně povykovali před kamerami a novináři, tento opadající zájem médií zaregistrovali a řada z nich se dnes jen apaticky povalovala na cestách mimo lesní pracoviště. Z toho je jasně patrné, že jim nejde o ochranu přírody, ale jen o mediální zviditelnění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *