Studánka Bezdýnka byla opravena

Pověstmi opředená a místními obyvateli i turisty oblíbená studánka Bezdýnka ve Ždánickém lese nedaleko obce Snovídky na Vyškovsku byla letos opravena. Vzhledem k tomu, že se nachází u frekventované turistické cesty, Lesy České republiky, s. p., upravily také její okolí a vybudovaly odpočinkové místo.Uvedl to mluvčí Lesů ČR Radek Drahný.

Finanční prostředky na opravu studánky a jejího okolí poskytl státní podnik Lesy České republiky, s. p., ze svých vlastních zdrojů, konkrétně z Programu 2000 – zajištění cílů veřejného zájmu u Lesů České republiky, díky němuž mohlo být letos v regionech investováno na podobné projekty 60 milionů korun.
O studánku se pečovalo i dříve. Místní dobrovolníci přinášeli a vyráběli kolem ní různé lavice a posezení, které ale vlivem času postupně přestávaly sloužit. Lesy České republiky, Správa toků – oblast povodí Dyje se sídlem v Brně proto letos investovaly do opravy studánky a okolní turistické infrastruktury více než 110 000 korun. Opravena byla opěrná zídka za studánkou, podezdívka, zastřešení studánky a altánu i odpočinkové lavice. V příštím roce bude vedle studánky umístěna informační tabule. Na ní se návštěvníci tohoto místa mimo jiné dovědí o pověstí, která o studánce koluje mezi místními lidmi dodnes. Ta hovoří o sedlákovi, kterého Panna Maria nechala i s koňmi a fůrou dříví, kterou táhli, utopit ve zdejší bezedné bažině.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *