Studenti budou mít moderní jezdecké centrum

Studenti střední zemědělské školy v Děčíně budou mít moderní jezdecké výcvikové centrum. Vznikne po opravě stájí, které jsou nyní v havarijním stavu. Ústecký kraj už vybral firmu, jež rekonstrukci za 8,8 milionu korun udělá. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek.

Pokrývači kompletně vymění střešní krytinu konírny, zmizí staré poškozené dřevěné části krovu. Projektanti navrhují částečnou demolici nestabilní a poničené obvodové zdi, upraví se fasáda. "Je to pro naši školu obrovský posun kupředu. V novém školním roce by jízdárna už mohla být naší pýchou," řekl ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské Děčín-Libverda Libor Kunte.
Ústecký kraj při vyhlášení zakázky počítal s investicí v objemu zhruba 11,4 milionu korun. Vítězná děčínská firma PSD nabídla, že práce udělá za 8,8 milionu korun. Hotovo by mělo být do konce letních prázdnin 2015.
Důstojné zázemí pro koně je pro školu podle ředitele velmi důležité. "Právě práce s těmito zvířaty k nám láká studenty. Vidí, že zemědělství neznamená jen chov prasat či ovcí, ale je to třeba také agroturistika a hipoterapie," řekl Kunte. Podle něj se škole v poslední době daří zvyšovat počet studentů. "Je to hlavně díky nově otevřenému oboru veterinář, přáli bychom si, aby trend rostoucího zájmu pokračoval, přispět k tomu může i plánované jezdecké centrum a vůbec celá oprava konírny," doplnil ředitel.
Peníze na opravu stájí chce Ústecký kraj získat z dotace ROP Severozápad. Z evropských peněz by rád pokryl investice i do některých svých dalších škol, jako je gymnázium v Kadani na Chomutovsku, kde by mohli studenti využívat multifunkčního výukového centra.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down