28.03.2014 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Studenti soutěží v mysliveckém troubení a vábení jelenů

Asi 140 studentů lesnických a příbuzných oborů z desítky středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku ode dneška v Třešti na Jihlavsku soutěží v mysliveckém troubení a vábení jelenů. Mezinárodní akademickou soutěž pořádá pátým rokem Lesnická a dřevařská fakulta České zemědělské univerzity v Praze. Smyslem soutěže je podpořit studenty, kteří se věnují udržování mysliveckých tradic. Uvedla to Tereza Kolbabová z marketingového oddělení fakulty.

Trubači a vábiči soutěží v několika kategoriích. Při vábení se soutěžící snaží co nejvěrohodněji napodobit zvuk jelena, řekla Kolbabová. V prvním kole bude rozhodovat studentská porota, ve druhém kole o konečných vítězích rozhodnou profesionální porotci.
Soutěž se koná ve Střední odborné škole v Třešti dnes a v sobotu. Program doplňuje doprovodná akce lesní pedagogiky zaměřená na veřejnost. Účelem akce je vysvětlit zájemcům význam myslivosti a jejích tradic, vztah myslivosti a lesního hospodářství, dodala Kolbabová.
Podle proděkanky fakulty pro rozvoj Kateřiny Ventrubové by se do soutěže v příštích letech mohly zapojit kromě Česka a Slovenska i další státy. Jedná se o tom, aby příští ročník mohl být v Polsku, uvedla Ventrubová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down