05.09.2006 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Studenti, vyhrajte cestu do Evropského parlamentu

V rámci soutěže pro střední školy, kterou vyhlašuje Generation Europe ČR ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů (SOS) a europoslankyní Zuzanou Roithovou, mohou studenti vyhrát poznávací zájezd do Evropského parlamentu. Cílem soutěže je osvojení znalostí a dovedností ve spotřebitelské oblasti a zlepšení orientace mladých lidí ve spotřebitelské problematice.

Soutěže se mohou zúčastnit několikačlenné týmy studentů, kteří budou mít za úkol vypracovávat celkem pět zadaných úkolů v průběhu pěti měsíců. Podrobné informace o podmínkách přihlášení do soutěže je možné vyhledat na webových stránkách Generation Europe www.generation-europe.cz.
„Úkoly jsou koncipovány tak, aby se soutěže mohli zúčastnit studenti všech typů středních škol. Úlohy tématicky zabírají široké spektrum spotřebitelských problémů, od srovnávacího testu po vytvoření malé reklamní kampaně. Vypracování jednotlivých úkolů bude pokaždé požadováno v jiné formě, např. fotoreportáž, analýza odpovědí nebo počítačová prezentace. Studenti budou mít k plnění úkolů na výše zmiňovaných webových stránkách vypsáno několik zdrojů, ze kterých budou moci čerpat informace a inspiraci,“ uvedla k soutěži Lenka Petýrková z Generation Europe.
Obsahovou náplň úkolů pořadatelé vymýšleli tak, aby jejich plnění bylo pro studenty zábavné, ale také aby získané znalosti mohli soutěžící prakticky využít např. ve svém budoucím profesním životě. Učitelé mohou studenty metodicky vést a popř. jim doporučit alternativní zdroje, ze kterých by studenti mohli získat doplňující informace k zadané problematice.
Výsledky jednotlivých úkolů budou průběžně uveřejňovány, aby studenti mohli sledovat, jak si v soutěži vedou. „Na vítězné týmy čeká poznávací zájezd do Evropského parlamentu a pro další úspěšné účastníky soutěže jsou připraveny hodnotné ceny,“ uzavřela Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů.
Kontakt:
Sdružení obrany spotřebitelů ČR
tel.: 224 239 940, fax: 224 239 941
www.spotrebitele.info
sos@spotrebitele.info
Generation Europe ČR
Rumunská 12
120 00 Praha 2,
Tel.: 739 255 012
www.generation-europe.cz
Ivana Picková, public relations
pickova@spotrebitele.info, 604 956 114
Petra Vaňková, public relations
vankova@spotrebitele.info
Petr Jakubíček
petr@generation-europe.org
Lenka Petýrková
lenka@generation-europe.org

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down