02.09.2004 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sucho brání růstu hub na Přerovsku

Kvůli velkému suchu odcházejí přerovští houbaři z lesa s prázdným košíkem. Hřiby rostou pouze v některých lokalitách, kde pršelo. Lepší situace panuje například na Mohelnicku či v Litovelském Pomoraví, informoval přerovský mykolog Jiří Polčák.

Podle Molčáka k růstu hub chybí jediné, a to déšť. Ochlazení houbám ani tolik nevadí. Proto se houby vyskytují jen místně. Namísto v lese objevili přerovští mykologové přímo v centru Přerova na lípě vzácnou houbu kukmáka bělovlnného. Podle sdělení mykologa jde teprve o čtvrtý nález na střední Moravě a vůbec první ve městě. Jinak tato vzácná houba roste na stromech v lese, ale ještě více v zahradách, upřesnil.
Vzhledem k houbařské nouzi se mykologové obávají i o osud tradiční podzimní mykologické výstavy, kterou v Přerově připravují na 24. září. Obávají se, že se buodu muset pro houby vypravit jinam, třeba do Čech nebo na Slovensko, řekl Polčák.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down