05.08.2004 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sucho brání růstu hub

Kvůli nedostatku vláhy, houby v České republice nerostou,,zejména v okolí Prahy a ve středních Čechách. Lepší podmínky mají pro růst na Šumavě. Podle jednatele České mykologické společnosti Miroslava Smotlachy lze nalézt hlavně kolem vodních toků letní houby, jako hřiby, křemenáče, klouzky, bedly a masáky.

Nalezené houby jsou často navíc k nepoužití, protože jsou červivé. Červivost způsobuje podle Smotlachy velké horko. Hmyz je díky vysokým ranním teplotám aktivní již od svítání a stačí do hub naklást larvy dříve, než najde houbař, sdělil mykolog.
Při sběru hub je třeba si dát pozor na záměna muchomůrky růžovky s lidovým názvem masák, za nejedlou muchomůrku tygrovanou, varuje Smotlacha. Také upozornil na nebezpečí, které hrozí při ukládání nalezených hub do igelitových sáčků nebo nádob z umělé hmoty. Houby se v nich zapaří a stávají pro zdraví lidí nebezpečnými.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down