Šumavská informační centra letos navštívilo už 160 tisíc lidí

Informační centra na Šumavě navštívilo za prvních sedm měsíců letošního roku o 16 procent více lidí než loni ve stejnou dobu. Letos to bylo 160 tisíc turistů, zatímco před rokem střediska vyhledalo 138 tisíc osob. Zřejmě to pramení z toho, že stále více lidí tráví dovolené a volný čas v České republice a nemíří do zahraničí, řekl mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

„Podle informací, které máme, turisté informační centra vyhledávají ze stále stejných důvodů. Ptají se na různé trasy, kupují mapy, nebo je zajímá i to, jaké bude počasí. Vzhledem k tomu, že ty důvody jsou shodné jako v minulosti, se dá usoudit, že se na Šumavě pohybuje větší počet lidí,“ řekl Dvořák.

Tradičně největší nápor zažívá informační středisko v Kvildě na Prachaticku. Jen například za letošní červenec jej navštívilo 22 670 osob. „Právě Kvilda společně s Modravou obecně patří mezi nejvyhledávanější nástupní místa na turistické trasy. Z těchto obcí lidé vyrážejí nejvíce na Prameny Vltavy, Bučinu, dále pak na Rybárnu, Tříjezerní slať. Velmi silně navštěvovaná je také Jezerní slať a Povydří. Podle odhadů je návštěvnost v terénu na Šumavě letos vyšší o 10 až 20 procent,“ uvedl Dvořák.

Fenoménem se stala také centra pro pozorování jelena a vlka. Ta zahájila provoz loni. Centrum na pozorování jelena se nachází v Kvildě na Prachaticku a v Srní na Klatovsku mohou lidé pozorovat vlka. V součtu obě dvě místa navštívilo letos více než 126 tisíc lidí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *