20.02.2017 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šumavský národní park loni navštívily zhruba dva miliony lidí

Šumavský národní park loni podle odhadů navštívily více než dva miliony lidí. Do turisticky vyhledávaných míst, jako jsou například oblasti Modravy, Stožce nebo Prášil, dorazil milion lidí. Je to přibližně o pětinu více než v roce 2015. Uvedl to mluvčí parku Jan Dvořák.

"Podle kvalifikovaného odhadu strážců Národního parku Šumava se například na Pramenech Vltavy a Bučině zvýšila návštěvnost v období od ledna do konce září z necelých 80 tisíc lidí na bezmála 110 tisíc. Povydří přilákalo ve stejném období loni přes sto tisíc návštěvníků, což je skoro o 20 tisíc více než v roce 2015," uvedl Dvořák. Nově si získávají oblibu mezi turisty i další místa. Jedná se například o okolí Prášil nebo Modravy a tamní jezero Laka, Vchynicko-tetovský kanál a Tříjezerní slať. Strážci parku tam zaznamenali více než dvojnásobný nárůst návštěvnosti. Dlouhodobě láká Šumava nejvíce turistů především v období letních prázdnin. V posledních letech však stoupá počet návštěvníků i v jarních nebo podzimních měsících. "Jak je vidět, zájemců o poznávání přírody nerušené lidským konáním je stále více a je evidentní, že sem jezdí především za tímto fenoménem. Možná někdo může namítat, že příčinou vyšší návštěvnosti na Šumavě jsou jiné důvody, jako třeba obava z terorismu a podobně. Určitě to má nějaký vliv, ale stále je velké množství destinací, které jsou i v tomto ohledu bezpečné. I přesto si ale lidé vyberou za cíl strávení svého volna národní park," uvedl ředitel NP Šumava Pavel Hubený.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down