Šumavský park modernizoval Medvědí stezku

Šumavský národní park modernizoval Medvědí stezku, která je nejstarší naučnou trasou na jeho území. Turisty tak po cestě mezi Ovesnou a Černým Křížem na Prachaticku povedou nové informační panely a lidé se také více dozví o skalních útvarech. Medvědí stezka vznikla v roce 1967 a je druhou nejstarší naučnou stezkou v Česku. Informoval o tom mluvčí šumavského parku Jan Dvořák.

Obnova ale ještě není úplně hotová. Čeká ji oprava dřevěných stupňů ve směru od Ovesné a rekonstrukce poválkových chodníků u Jeleního jezírka a v prameništi mezi Viklanem a Kamennou kráskou, uvedla Markéta Rudlová z odboru řízení projektů ze Správy Národního parku a CHKO Šumava.
Medvědí stezka měří patnáct kilometrů a vede kolem místa, kde byl v roce 1856 zastřelen patrně poslední medvěd na Šumavě. Připomíná to kamenný pomník. Stezka je přístupná celoročně a je určena výhradně pro pěší návštěvníky. Pouze v zimě za dobrých sněhových podmínek je v úseku Jelení Vrchy - Černý Kříž lyžařská trasa. Nejnáročnější a zároveň nejkrásnější úsek leží mezi Ovesnou a Jelením jezírkem. Právě tam se nachází četné skalní útvary vzniklé zvětráváním žuly, uvedl Dvořák.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down