Supermarket Rohlik.cz nabídne produkci od malých farmářů

On-line supermarket Rohlik.cz nabídne od května v šesti krajských městech produkci od malých tuzemských farmářů. Chce tak pomoci drobným zemědělcům s logistikou. Ti kvůli malé produkci a možné nestabilitě dodávek nenabízí své zboží v klasické maloobchodní síti. Informovali o tom zástupci společnosti. Dnes také začal fungovat další portál na propojení lokálních zemědělců se zákazníky na stránkách Scuk.cz.

„Chceme zákazníkům nabídnout další zajímavé české produkty především od malých producentů. Těm pomůžeme tím, že budou moci prodat své produkty na jediném místě, a tak ušetří čas oproti prodeji třeba na farmářských trzích. Zboží zavezou do našeho skladu a my už se postaráme o všechno ostatní,“ uvedl zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr.
Potraviny si pak budou moci objednat lidé v krajských městech, kam Rohlik.cz zaváží, tedy v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Plzni a Liberci. Výrobci budou muset splňovat hygienické nároky a etické standardy firmy. S jednotlivými producenty podepíše firma smlouvy, ve kterých se stanoví nákupní cena.
Nejvíc se očekává prodej sezónního ovoce a zeleniny, sdělili zástupci firmy. Svou úrodu by tak mohli třeba prodávat producenti, kteří mají úrodu kolem dvou tun rajčat.
Dnes také ohlásil nástup portál Scuk.cz, který odkoupil podnikatel Kamil Demuth od Martina Kuciela. Server fungoval od roku 2010 jako gastronomický poradce, který mapoval kvalitní restaurace, obchody a drobné lokální výrobce. Nyní se prostřednictvím portálu budou dávat hromadné objednávky, které bude zadávat organizátor. Ten dostane 7,5 procenta z ceny prodaného zboží, stejnou částku si nechá portál a 85 procent peněz dostane výrobce potravin. Scuk.cz podle své tiskové zprávy tedy funguje jen jako zprostředkující platforma, neřeší skladování, obsluhu nebo pronájem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down