08.11.2006 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svatomartinské uvede přes 50 vinařů

Už druhým rokem se letos 11.listopadu v 11 hodin začnou otevírat letošní mladá vína pod názvem Svatomartinské. Vinaři uvedou na trh celkem 325 tisíc lahví bílých růžových i červených vín. Pokud budou mít úspěch, tak se jejich prodej může rozrůst až na 500 tisíc lahví. Našemu týdeníku to řekl projektový manažer Národního vinařského centra Michal Solařík.

K Svatomartinskému vínu se letos přihlásilo přes 50 firem. „Minulý týden se ve Valticích hodnotily vzorky vín, která chtějí uvést jako Svatomartinské. Jde o to, aby se uhlídalo, že to bude víno svěží, lehké, ovocité,“ vysvětlil Solařík s tím, že jako Svatomartinské se mohou uvádět vína odrůdy Müller - Thurgau, Svatovavřinecké, Veltlínské červené rané či Modrý Portugal a jejich kupáží. „Svatomartinským vínem naši vinaři navázali na velmi starý agrární zvyk otvírat na Sv. Martina mladá vína. Býval to den, kdy hospodář uzavíral smlouvy se svojí čeládkou na další rok a hostil ji,“ doplnil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down