13.10.2008 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svatomartinské víno letos s rekordem

Počet vinařů, kteří mají zájem dodat na předvánoční trh mladá vína pod společnou značkou Svatomartinské, jehož lahve se podle tradice otevírají poprvé 11. listopadu, stále roste. Letos jich má být rekordních 750 tisíc, což je asi o 50 procent víc než loni. Řekl to ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec

V loňském roce měla akce propagující moravská a česká vína obrovský úspěch a zájem o mladá vína u spotřebitelů rok od roku narůstá. „Do letošního ročníku Svatomartinských vín se přihlásilo celkem 86 vinařství, tedy o 14 více než v loňském roce a o více než 50 oproti roku, kdy bylo Svatomartinské uvedeno na trh vůbec poprvé,“ komentuje Machovec. „Do prodeje by letos mělo pod společnou značkou jít už zhruba 750 tisíc lahví (276 tisíc bílého, 192 tisíc růžového a 265 tisíc lahví červeného vína), což je téměř o 150 tisíc lahví více než v minulém roce,“ doplňuje Jaroslav Machovec.
V roce 2005 bylo přihlášeno 53 vzorků, v roce 2006 107 vzorků, v loňském roce už to bylo 144 vín. Letošní rok je co do počtu rokem rekordním. Očekává se, že bude přihlášeno více než 200 vzorků vín. Hodnocení, které rozhodne o přidělení označení „Svatomartinské“ proběhne v Národním vinařském centru, o.p.s. ve Valticích 30. října.
Značka „Svatomartinské“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond. Ten v letošním roce již počtvrté společně s Národním vinařským centrem organizuje propagaci těchto vín pod jednotným logem. Značku „Svatomartinské“ mohou využít všichni vinaři registrovaní v České republice, kteří splní všechna náročná kritéria.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down